ÇAYKARA MÜFTÜLÜĞÜ
MİRAÇ KANDİLİ
3 Mayıs 2016 Salı gününü Çarşamba’ya bağlayan gece, Peygamberimizin (sas) ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabul edildiği Miraç gecesini yeniden idrak edeceğiz. Recep ayının 27. gecesinde gerçekleşen İsra ve Miraç; Sevgili Peygamberimizin (sas) önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya oradan da Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya kadar uzanan içerisinde pek çok ilahi hikmet ve bereketi barındıran manevi bir yolculuktur.
2016 YILI EZAN-I GÜZEL OKUMA HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU
REGAİB KANDİLİ VE ÜÇ AYLAR
KUTLU DOĞUM HAFTASI
9-20 Nisan 2016`da düzenlenecek.Hafta boyunca yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilecek etkinliklerde Hz. Muhammed’i daha iyi tanımak, tanıtma, anlamak, sevgisini canlı tutmak, onun tevhid ile vahdete verdiği değeri bütün boyutlarıyla gündeme taşımak amaçlanıyor.
ŞÜHEDANIN İZİNDE HUZURDA NİYAZDAYIZ
Dün olduğu gibi bugün de milletin birliği, dirliği ve bütünlüğü için değerleri uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin ruhlarını şâd etmek, hatıralarını yâd etmek şühedâya ve geride bıraktıkları yakınlarına karşı gösterilecek en büyük vefâ borcudur.
HER AY BİR KONU BİR KONUK
RAMAZAN UMRE PROGRAMLARI
​2016 Yılı Ramazan ayı Umre Programımız belli olmuştur....
ŞİMDİ YARALARI SARMA ZAMANI
"Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" kampanyasına Personel’den destek…
HAC ÖN KAYITLARI BAŞLADI
Hac Önkayıtları Başladı...
4-6 Yaş Gurubu Kurs Açılışı
Şahinkaya Mahallesi Hurmalık Mevkii´nde hizmet veren Yerekaban Öğrenci Yurdu ve Kompleksinde 4-6 yaş guruplarına hitap edecek bölgemizin en modern Fatma Yerekaban Kur´an Kursu törenle açıldı.
1 2

menu